Травень 03 2018 0Comment
Гидроизоляция бассейна своими руками

Гідроізоляція басейну своїми руками

Гідроізоляція басейнів, як і всіх гідротехнічних споруд, відрізняється підвищеною складністю. Каркас басейну постійно контактує з водою, в результаті чого його конструкція поступово руйнується, що призводить до виходу з ладу всього басейну. Тому одним з найважливіших етапів встановлення басейну є його гідроізоляція.

Матеріали для гідроізоляції басейнів

Методи захисту поверхні басейну від згубного впливу води, по суті, нічим не відрізняються від методів гідроізоляції інших конструкцій. Основна відмінність полягає у використовуваних матеріалах. Вони мають дещо інший склад і особливі експлуатаційні характеристики. Наприклад, грунтовка, яка використовується для ізоляції басейнів, має спеціальний склад, який дозволяє наносити її набагато більш товстим шаром.

Не останню роль у підвищенні надійності конструкції басейну відіграють експлуатаційні властивості матеріалів, з яких зроблена чаша басейну. Найвищою міцністю і стійкістю до вологи мають цегляні, і монолітні залізобетонні варіанти. Вони відмінно поєднуються з еластичними матеріалами, які відштовхують воду і перешкоджають виникненню тріщин у чаші басейну.

Види гідроізоляції басейну

Розрізняють два основних види гідроізоляції басейну: внутрішня і зовнішня. Перша використовується для запобігання витоків води і захисту чаші басейну від корозії. Вона зміцнює верхній шар штукатурки і зберігає міцність споруди. Друга оберігає конструкцію від негативного впливу грунтових вод. Для повного захисту басейну рекомендується виконувати подвійну ізоляцію.

Для гідроізоляції басейну своїми руками можуть використовуватися різні склади:

  • полімеризуючі просочення;
  • розчини мінеральних кислот;
  • затірки, клеї та інші добавки до розчинів.

Кожен з існуючих матеріалів передбачає конкретну технологію виконання робіт. Щоб якісно виконати гідроізоляцію басейну, необхідно врахувати всі особливості конструкції і ретельно вивчити ключові моменти даного процесу.

  Гідроізоляція дерев'яної підлоги