Травень 03 2018 0Comment
lisichansk 8

Гідроізоляція підвалу – як захистити приміщення від сирості?

Підземні споруди, на відміну від наземних будівель, сильніше схильні до впливу вологи ґрунтових вод. Найбільш високих рівень грунтових вод відзначається в період розливу річок і весняних паводків, при сильних і затяжних дощах, а також при будівництві споруд в низинах, особливо близько розташованих до водойм.

Продумана технологія гідроізоляції льоху і підвалу допоможе уникнути таких негативних моментів:

 • стрімко розвиваються корозійних процесів металевих виробів і конструкцій;
 • розмноження грибка і цвілі;
 • втрати міцності підлоги і стін, поява тріщин і руйнувань.

Зовнішня та внутрішня гідроізоляція підвалу

Льох – це окремо розташована підземна споруда, призначена в першу чергу для зберігання овочів, консервації та інших продуктів. Довговічність експлуатації погреби залежить від правильного місця розташування, також дуже важлива гідроізоляція підвалу зсередини і з зовнішнього боку.

В ідеалі питання захисту від вологи повинен розглядатися ще на етапі будівництва, саме тоді робиться зовнішня гідроізоляція погреби (зовнішня сторона стін, дренажі, вимощення і т. д.).

Але, на жаль, так відбувається не завжди і конструкції, побудовані із звичайного бетону, обов’язково починають пропускати воду. Частіше інших для внутрішньої гідроізоляції льоху використовують:

 • Бітум або мастику: даний спосіб підходить в тому випадку, якщо вплив грунтових вод є безнапірним, тобто їх рівень нижче, ніж підлога льоху. Щоб захистити підлогу та стіни від вологи на них наносять розігріту мастику (бітум), даний матеріал при полімеризації утворює на поверхні захисну плівку.
 • Проникаючу гідроізоляцію: на ринку представлені різноманітні матеріали, серед них можна виділити – «Пенетрон», «Акватрон», «Корал», «Гідротекс». При проникненні частинок гідроізоляційних матеріалів в поверхневий шар стіни утворюється надійний захисний бар’єр, який не тільки закупорює всі тріщини і мікроскопічні пори, але і забезпечує підвищену міцність і морозостійкість конструкції. Гідроізоляцію даного типу легко наносити, а також вона не потребує захисту від пошкоджень механічного характеру.
 • Мембранну гідроізоляцію, в основі якої лежать сучасні полімери. Такий полімер як полімочевина (поліурія) є одним з найбільш довговічних і зносостійких матеріалів, він дозволяє зберегти мікроклімат приміщення, захищає від цвілі і грибка. Також його вагомою перевагою є висока швидкість полімеризації – не більше 20 секунд.
 • Гідроізоляцію на основі цементу: в його основі лежить суміш порошку та емульсії. Цементний компонент матеріалу добре проникає в товщу стіни, а полімер надає еластичності і захищає від механічних пошкоджень.
  Технології виробництва рідкої теплоізоляції

Гідроізоляція стін підвалу зсередини – це досить об’ємний, але зовсім не складний процес. Важливо пам’ятати, що всі зусилля щодо гідроізоляції будуть марними, якщо не подбати про вентиляцію приміщення.

lisichansk 5

Гідроізоляція підвалу

Підвал виконує дуже важливу роль у будинку – він є додатковим повітряним прошарком. Вона підтримує нормальну температуру в будинку і не допускає проникнення вогкості, тому так важлива надійна гідроізоляція стін підвалу.

Сирість в підвальних приміщеннях – явище дуже поширене. Вона викликана не лише недоліками на етапі будівництва будинку, наприклад, в тому випадку, коли донна плита розташована нижче ґрунтових вод. Осадові струмки, тала вода, а також конденсат також є великою проблемою будь-якого підвалу. Осередки вогкості виникають і при порушенні цілісності вимощення або помилки при її проектуванні.

Сирість в підвалі призводить до появи грибка. Однак більш небезпечним є момент корозії і руйнування арматури, яка може мати вкрай негативні наслідки у вигляді руйнування самого фундаменту будівлі.

Перед тим, як зробити гідроізоляцію підвалу, слід врахувати такий момент: внутрішня і зовнішня гідроізоляція однаково важлива, і зв’язок між ними дуже тонка. Хоча ці два види мають різні функції та особливості технології виконання.

Види гідроізоляції підвалу:

 • внутрішня: захищає від грунтових вод;
 • зовнішня (зовнішня): захист від попадання вологи ззовні, наприклад, від атмосферних опадів.

Способи гідроізоляції підвалу:

 1. Обмазочный тип передбачає фарбування або проникнення спеціального матеріалу в поверхневий шар стіни або підлоги. У результаті на поверхні утворюється захисна плівка. При фарбуванні використовують суміші з этиленовой смолою, гідроізоляція наноситься в три шари по 5 мм кожна.
 2. Асфальтова гідроізоляція класифікується за видами на гарячу і холодну. Перший варіант менш витратний по фінансам, але другий зарекомендував себе, як надійний спосіб. При використанні асфальтного матеріалу на підлозі з дерева слід використовувати виключно гарячий метод.
 3. Оклеечный варіант передбачає використання рулонних матеріалів (руберойд, ізол, гідрозол). Перед їх застосуванням необхідно ретельно підготувати і загрунтувати стіни.
  Гідроізоляція дерев'яної підлоги