Існує безліч типів і методів гідроізоляції в залежності від використовуваного матеріалу, конструктивних особливостей і способу пристрою. Кожен з них має свої переваги і недоліки. При виборі способу ізоляції необхідно орієнтуватися на особливості поверхні і умови, в яких вона експлуатується.
Класифікація способів гідроізоляції
Одним з критеріїв класифікації типів гідроізоляції є спосіб технічного виконання. В залежності від нього розрізняють такі види гідроізоляції:
- обмазувальна;
- штукатурна;
- обклеювальна;
- лита;
- проникаюча.
Обмазувальна ізоляція здійснюється за допомогою одно – або двокомпонентних еластичних матеріалів, які наносяться у декілька шарів. Це може бути цементний розчин, мастики, бітуми, герметики. Такі матеріали є нетоксичними і наносяться як на суху, так і на вологу основу.
Штукатурна ізоляція виконується за допомогою цементу або асфальту з додаванням різних гідрофобних матеріалів та наповнювачів. При захисті поверхні з допомогою обклеювання використовується рулонна або шиповидна мембрана. Вони приклеюються до конструкції з допомогою бітумних мастик і синтетичних смол.
Лита гідроізоляція передбачає нанесення декількох шарів мастики або асфальтного розчину на горизонтальні поверхні або місця стиків. Проникаюча ізоляція відрізняється використанням складів, здатних проходити вглиб матеріалу і витісняти з нього вологу. Суміш проникає в структуру поверхні, кристалізується і захищає її від проникнення вологи. Такий спосіб захисту збільшує міцність бетону на 20%.
Одним з інноваційних методів захисту будівель від вологи є ін’єкційна гідроізоляція. Вона виконується за допомогою пробуривания отворів в конструкціях і закачування в них спеціального розчину. Даний спосіб застосовується для внутрішньої ізоляції або під час ремонту фундаменту.