Травень 03 2018 0Comment
Особенности теплоизоляции холодильных камер

Особливості теплоізоляції холодильних камер

Холодильні і морозильні камери – необхідне устаткування для виробництв, харчових складів і великих магазинів. У цих приміщеннях необхідно підтримувати постійну низьку температуру, що неможливо забезпечити без якісного теплоізоляційного шару. Рекомендується використовувати ізоляцію як з зовнішньої, так і зовнішньої сторони. Дуже важливо правильно підібрати ізоляційний матеріал.

Стандартні утеплювачі мають безліч недоліків: мінеральна вата, наприклад, дуже гігроскопічна і, відповідно, швидко втрачає свої теплоізоляційні якості, пінопласт часто піддається нападкам гризунів, а в термопанелях з’являються «містки холоду».

Використання пінополіуретану (ППУ) істотно підвищує якість теплоізоляції. Переваги цього інноваційного матеріалу багато в чому обумовлені технологією його нанесення. Напилення утворює безшовний шар, який не має ніяких щілин і стиків. При нанесенні на будь-яку поверхню досягається максимальна адгезія, так як ППУ створює з нею подвійний моноліт. Застосування для напилення спеціальних установок дозволяє отримати шар заданої товщини, який необхідний для кожного окремого випадку. Дана методика дозволяє уникнути зайвої витрати матеріалу, знижуючи вартість теплоізоляції. Пінополіуретан не токсичний, відповідає всім санітарним нормам, стійкий до перепадів температур і володіє біологічною і хімічною інертністю.

Важливим плюсом ізоляції пінополіуретаном є стійкість до вологи і появі конденсату. Термоізолятор перешкоджає появі грибка і цвілі.

Напилення ППУ може бути єдиним і дуже ефективним шаром теплоізоляції, що забезпечує безперебійну роботу холодильної камери.

Пінополіуретан можна використовувати для вже знаходяться в експлуатації холодильних камер, в цьому випадку матеріал додатково посилює існуючу ізоляцію. Якщо холодильні камери знаходяться на відкритому повітрі, необхідно нанести на шар пінополіуретану захисну мастику, лак або фарбу. Сприйнятливість до ультрафіолету – практично єдиний недолік ППУ. Захищений таким чином пінополіуретан прослужить не менше чверті століття, але рекомендовано кожні 5 років оновлювати шар мастики чи фарби.

  Гідроізоляція підвалу – як захистити приміщення від сирості?

У разі необхідності можна збільшити товщину шару ППУ через деякий час. Другий шар пінополіуретану просто наноситься на вже існуючий.