Липень 15 2018 0Comment

На зустрічі будівельних інноваторів в Києві обговорювали державну програму термомодернізації житлових будинків

У столиці України пройшов міжнародний з’їзд будівельників Smart Build Forum, на якому обговорювалися можливості і перспективи застосування високотехнологічних рішень іноземними та українськими компаніями. Одним з актуальних питань стала державна програма з утеплення будинків житлового призначення в Україні.

У з’їзді взяли участь українські виробники теплоізоляційних матеріалів з різних міст. Окрему увагу було приділено особливостям використання пінополістиролу для вирішення поставлених державою завдань. Екструдований полістирол – синтетичний теплоізоляційний матеріал, розроблений американськими вченими для регулювання мікроклімату космічних кораблів. Спочатку його застосовували тільки на військових об’єктах, і лише через деякий час стали використовувати в цивільному виробництві.

Нагадаємо, що план підвищення енергоефективності житлового сектора в Україні був розроблений ще в 2015 році. Згідно з програмою, до 2020 року в країні повинні бути модернізовані 25% одно – та багатоквартирних житлових будинків, а також 20% державних установ.

На думку фахівців, найбільш проблемними з технічної точки зору є багатоповерхові будинки, так як модернізація складних інженерних об’єктів вимагає значних інвестицій. Крім того, існує ряд невирішених юридичних питань стосовно спільної власності мешканців та загальних витрат на реалізацію програми.