Липень 15 2018 0Comment

На зустрічі будівельних інноваторів в Києві обговорювали державну програму термомодернізації житлових будинків

У столиці України пройшов міжнародний з’їзд будівельників Smart Build Forum, на якому обговорювалися можливості і перспективи застосування високотехнологічних рішень іноземними та українськими компаніями. Одним з актуальних питань стала державна програма з утеплення будинків житлового призначення в Україні.

У з’їзді взяли участь українські виробники теплоізоляційних матеріалів з різних міст. Окрему увагу було приділено особливостям використання пінополістиролу для вирішення поставлених державою завдань. Екструдований полістирол – синтетичний теплоізоляційний матеріал, розроблений американськими вченими для регулювання мікроклімату космічних кораблів. Спочатку його застосовували тільки на військових об’єктах, і лише через деякий час стали використовувати в цивільному виробництві.

Нагадаємо, що план підвищення енергоефективності житлового сектора в Україні був розроблений ще в 2015 році. Згідно з програмою, до 2020 року в країні повинні бути модернізовані 25% одно – та багатоквартирних житлових будинків, а також 20% державних установ.

На думку фахівців, найбільш проблемними з технічної точки зору є багатоповерхові будинки, так як модернізація складних інженерних об’єктів вимагає значних інвестицій. Крім того, існує ряд невирішених юридичних питань стосовно спільної власності мешканців та загальних витрат на реалізацію програми.

  Утеплення стін окремих квартир може призвести до руйнування будинку