Напилення пінополіуретаном

Найактуальніше питання всіх часів – захист свого житла, або будови від нестачі або надлишку тепла. Стосується це і гідроізоляції, мета якої захищати будівлю або об’єкт від зайвої вологи. Ми рекомендуємо використовувати самий універсальний утеплювач – пінополіуретан. Процедура захисту від тепловтрат будівлі або проникнення вологи називають – напилення пінополіуретану.

Ціни, з урахуванням вартості матеріалу і роботи.

У таблиці нижче наведені ціни, з урахуванням вартості матеріалу, з напилювання пінополіуретану із закритою порою.

Товщина шару у (мм) від 200 до 500 м2 (грн/м2) від 500 до 1000 м2 (грн/м2) від 1000 м2 (грн/м2)
20 100 96 92
30 150 144 138
40 200 192 184
50 250 240 230
60 300 288 276
70 350 336 322
80 400 384 368
90 450 432 414
100 500 480 460

Нижче, в таблиці, наведена вартість робіт з матеріалом з нанесення пінополіуретану з відкритою порою.

Товщина шару у (мм) Вартість (грн/м2) до 500м2 Вартість (грн/м2) до 1000 м2 Вартість (грн/м2) від 1000 м2
100 180 175 170
150 270 260 250
200 360 350 340

Виїзд бригади робітників на об’єкт здійснюється безкоштовно!

Перші зразки пінополіуретану були отримані німецькими вченими ще в 1937 г.прі змішуванні полиола і поліізоціонат. Був отриманий цікавий за своїми властивостями матеріал, який в залежності від співвідношення компонентів виходив або м’яким і пружним, або твердим але ламким, або поролон. Аж до 40-х років йшла посилена розробка даної формули і були отримані дуже серйозні результати. З початком війни увагу до даного питання згасло. Друга хвиля інтересу до цього продукту виникла до 60-х років, коли в світі будівництво зайняло лідируючі позиції в бізнесі і суспільстві. Саме тоді пінополіуретан став підкорювати світ. Складно уявити галузь в якій би не застосовувалися ті чи інші види цього матеріалу: будівництво, авто виробництво, меблі, іграшки та багато інших. Змінюючи структуру, при його виробництві, можна змінювати основні показники готового виробу: жорсткість, пружність, гнучкість, міцність на розрив. Так як виробництво пінополіуретану вважається шкідливим через використання токсичних компонентів, останнім часом вченими були розроблені методи виробництва з екологічно чистих продуктів (соєвого, ріпакової олії та ін.), Що дозволяє з легкістю використовувати такий продукт при будівництві житлових об’єктів. Але, найголовнішою галуззю його застосування є будівництво. Тут, область застосування дуже широка: утеплення стін, дахів, фундаменту, прорізів, гідроізоляція і шумоізоляція будівель. Завдяки сучасному і мобільному обладнанню для нанесення пінополіуретану роботи з цим матеріалом вимагають малих термінів (до 1000 м. Кв. За зміну) і незначних трудовитрат (досить двох фахівців). Зведення каркасного будинку з його застосуванням, як основного утеплювача і гідроізоляційного матеріалу, займає в кілька разів менше часу, в порівнянні з класичним «кам’яним» будівництвом, саме тому в розвинених країнах дуже широко застосовується каркасне будівництво, вони вміють економити час і гроші. Багато вчених і лабораторій світу постійно перебувають у пошуку все нових і нових матеріалів здатних відсунути його з лідируючих позицій на ринку як утеплювачів, так і інших матеріалів. Але, як показує практика, це поки нікому не вдалося. Пінополіуретан був і залишається світовим лідером на ринку утеплювачів і продуктів промислового призначення!

З чотирьох “гігантів” сучасної великотоннажної індустрії пластмас – полівінілхлорид, поліетилен, полістирол і пінополіуретан, останній є найбільш універсальним матеріалом. На основі поліуретанів виготовляють напівтверді, жорсткі матеріали і еластичні. Переробляють поліуретани усіма існуючими технологічними методами: пресуванням, литтям, заливкою, екструзією, напиленням. На основі поліуретанів отримують всі відомі типи виробів і матеріалів: спінені, армовані, наповнені, ламіновані і інші. Може бути у вигляді блоків, листів, плит, волокон, профілів, плівок. Конструкції і вироби на основі поліуретанів використовуються в усіх галузях промисловості.

Жорсткий – широко використовують у всіх областях будівництва. Основні сфери застосування пінополіуретану в будівництві: теплоізоляція трубопроводів, термоізоляція холодильних камер, теплоізоляція промислових будівель, утеплення пінополіуретаном житлових і адміністративних будівель. Напилення пінополіуретану дозволяє повністю приймати форму поверхні, яка їм обробляється.

Основна вимога до холодильних та морозильних камер – постійна підтримка всередині камери негативної температури. Домогтися цього можна за рахунок високого термічного опору матеріалу камери, її стін, застосовуючи напилення на стіни камери. Жорсткий ППУ володіє дуже низьким коефіцієнтом теплопровідності і ідеально підходить для цих цілей. 1969 рік – один з перших прикладів використання жорсткого пінополіуретану в холодильній техніці. В цьому році був побудований завод – холодильник в Лондоні. Підприємство безперебійно працює до цього дня.

Жорсткі пінополіуретани є одними з найпоширеніших матеріалів у будівництві. Легкі, досить міцні, ці пінопласти мають дуже малої паропроникністю, теплопровідністю, високою адгезією до деревини, металу, паперу, руберойду, штукатурці.

Рідкий – має відмінну адгезію. Головне властивість напилення пінополіуретану – прийняття форми поверхні, яка обробляється. Зовсім не схильний до гниття. Згодом не розсипається. Хімічно – повністю нейтральний. Часто використовується для ретельної гідроізоляції.

Отримують його з певних рідких компонентів. Змішання і дозування яких не уявляють праці. Тому такі пінопласти виготовляють як місці застосування, так і на промислових підприємствах. Реакція затвердіння і спінювання протікають дуже швидко. Уже через кілька хвилин після виготовлення, виріб готовий для подальшого застосування. Жорсткі пінополіуретани, що мають 97% газової фази, щільність 30-35 кг. / Куб. м., містять ізольовані осередки діаметром 0,2 – 1,0 мм.

Подготовка смесей для получения пенополиуретана Заливка смеси в форму Готовый ППУ

Виключно складний сам механізм утворення пінопласту, оскільки дана система рідина – газ дуже швидко збільшується в об’ємі при одночасному підвищенні в’язкості і температури. Повний цикл спінювання може коливатися від 10 до 40 секунд. Після спінювання підйом піни припиняється, і рідка фаза переходить в тверду. Деякий час може ще підвищуватися температура спіненої маси. Після цього, готовий продукт повільно починає охолоджуватися до звичайної кімнатної температури. У його осередках залишається фреон – 11 і невелика домішка повітря разом з вуглекислим газом (СО2).

Пінополіуретан – це універсальний, легкий і міцний утеплювач. Володіє своєрідною структурою, схожий на застиглу піну.

Така висока популярність пояснюється простотою процесу отримання пінополіуретану прямо на місці застосування. Досягається це тим, що вихідною сировиною для отримання служать рідкі продукти різного ступеня в’язкості. При їх змішуванні в певному співвідношенні відбувається реакція синтезу полімеру з одночасним його вспениванием. Процес отримання складається з наступних стадій: готуються вихідні суміші, потім проходить змішання їх між собою. Заливка утворюється композиції в форму або напилення пінополіуретану стисненим повітрям на заздалегідь підготовлену поверхню.

Компонент являє собою з’єднання ізоціаната і полиола. Проходячи через дозатор, ці дві речовини перетворюються в аерозоль. Вам знайомий цей матеріал по невеликих балончиків, які заповнюють розширюється піною отвори і порожнечі при будівництві і ремонті. При гідроізоляції покрівлі розпорошення пінополіуретану забезпечує стабільність і цілісність покриття. Цей утеплювач має найкращі серед гідроізоляційних і теплоізоляційних матеріалів адгезійними властивостями.

Може наноситися на вертикальні і горизонтальні поверхні будь-якої форми і розміру. Гідроізоляційний пінополіуретан, на відміну від теплоізоляційного, має підвищену щільність – 50 кг / куб.м. Така щільність забезпечує хорошу гідроізоляцію і дозволяє створювати надійні і довговічні покриття для експлуатованих покрівель.

Особливості нанесення

Якщо ми наносимо утеплювач на поверхню покрівлі, перед нанесенням гідроізоляційного пінополіуретану, необхідно очистити від забруднень і при необхідності осушити. Для захисту від сонячних променів, аналогічно як у євроруберойду, насипається крихта. У гідроізоляційного пінополіуретану наноситься еластомірний шар. Додатковий шар, крім захисту від УФ променів, створює зміцнюючі покриття, з яким гідроізоляційний ППУ набуває ще кращі механічні властивості в порівнянні з єврорубероїдом.

Порівняльна таблиця коефіцієнтів теплопровідності матеріалів:

Компонент Вт / м * К
Пінополіуретан напилюваний – 0.02
Пінополіуретанових панелі – 0.025
Пінополіуретанових листи – 0.03
Пінопласт – 0.037
Пінополістирол ПС-Б – 0.04
Пінопласт ПС-4 – 0.04
Вата мінеральна легка – 0.045

Скловата – 0.05
Вата мінеральна важка – 0.055
Піноскло легке – 0.06
Полістирол – 0.082
Деревина – фанера, дошки – 0.15
Деревина твердих порід – 0.2
Штукатурка суха – 0.21
Пінобетон – 0.3
Цегла пустотіла – 0.44
Цегла шлаковий – 0.58
Шлакобетон – 0.6
Цегла суцільний – 0.67
Цегла силікатна – 0.81
Штукатурка цементна – 0.9
Бетон на кам’яному щебені – 1.3
Залізобетон – 1.7
Вапняк – 1.7