Травень 03 2018 0Comment
Утепление бани

Утеплення лазні: який матеріал краще всього використовувати

Баня – це прекрасна можливість провести дозвілля і поліпшити стан здоров’я. Але щоб вона виконувала свої функції, важливо забезпечити дотримання таких умов, як мінімальні втрати тепла, відсутність протягів, перепадів температур нагрітих поверхонь, збереження оптимального мікроклімату протягом усього часу перебування в лазні і наявність якісного пара. Зробити це можна завдяки надійному утеплювача.

Продумати утеплення лазні бажано ще на етапі будівництва. Найбільш вразливими місцями є стеля, дах і прорізи вікон і дверей. Незалежно від того, з якого матеріалу зведена лазня, пінополіуретан (ППУ) забезпечить надійну теплоізоляцію. Цей матеріал наноситься шляхом напилення, тому тонкий шар термоізолятору не має стиків і швів. Його великою перевагою є відмінна адгезія. Через кілька хвилин після нанесення відбувається спінення матеріалу, що заповнює всі тріщини і щілини.

Слід звернути увагу, що при утепленні парної необхідно використовувати пінополіуретан із закритою осередком, який негігроскопічний, має низьку теплопотерей і стійкий до ураження пліснявою. Якщо крім стелі в лазні є ще й дах, то внутрішнє утеплення рекомендується проводити з горища. Зовні лазні ППУ наносять на стіни і фундамент, що дозволяє отримати ефект термоса. Тонкий шар безшовного покриття забезпечує надійний захист від впливу вітру і опадів. Але сам пінополіуретан також необхідно покрити шаром лакофарбового матеріалу або спеціальної мастики, так як він боїться впливу ультрафіолету.

Пінополіуретан довговічний і екологічний, його доцільно застосовувати для утеплення ще й тому, що цей матеріал володіє високим ступенем вогнетривкості. До переваг можна віднести і простоту монтажу, а також швидкість виконання робіт.

Міцність ППУ набагато вище, ніж у інших ізоляційних матеріалів, а значить, утеплену з допомогою пінополіуретану парну можна буде використовувати протягом багатьох десятиліть.

При використанні пінополіуретану слід брати до уваги матеріал, з якого виготовлена лазня, так як це важливо для визначення часу нанесення ізоляції. Каркасну і цегляну лазню можна утепляти відразу, а у випадку з лазнею з бруса, необхідно буде почекати деякий час, так як деревина дає усадку.

Утеплення лазні пінополіуретаном дозволяє досягти головної мети – зберегти максимальну кількість тепла в парильні.