Травень 03 2018 0Comment
uteplenie-doma

Утеплення стін окремих квартир може призвести до руйнування будинку

Поквартирне утеплення зовнішніх стін в багатоповерхівках може бути досить небезпечним і нашкодити будинку. Таку думку висловив керівник IFC (Міжнародна фінансова корпорація) “Енергоефективність житлового фонду України” Гжегож Гайда.

Експерт пояснює, що в разі індивідуального утеплення будинку, температурні перепади призводять до руйнування стін будинку.

“Дуже часто якість таких робіт дуже погане. Ця обшивка може просто впасти на землю. А якщо і якість робіт хороше, то на стику утеплених і не утеплених стін утворюються точки, в яких відбувається конденсація води. Потім при морозах вода замерзає і може пошкодити конструкцію стіни. Це небезпечно для будинку, оскільки він буде менш стійким”.

Гайда підкреслюють, що набагато ефективніше утеплювати будинки комплексно, тоді можна буде і істотно заощадити.

“Поквартирне утеплення не дає абсолютно ніякого ефекту з енергоефективності. Це, звичайно, може поліпшити комфорт проживання. Але ключовий момент, який треба усвідомити – ви не заощадите ні копійки, якщо громадяни будуть окремо утеплювати свої будинки”, – зазначає керівник проекту.

Один з найбільш ефективних методів утеплення раніше є утеплення ППУ, особливо що стосується приватних будинків. Для багатоповерхових будинків рекомендуємо утеплювати покрівлю у першу чергу.

  Жителям Миколаєва відшкодують 1,3 мільйона гривень за програмою «теплі кредити»