Травень 03 2018 0Comment
обработка полимочевиной

Захисні покриття

Першочергові вимоги до покрывному шару для напилюваних ППУ, працюють «обличчям до обличчя» з навколишнім середовищем: захист ізоляції від деструктивного впливу на неї ультрафіолетового опромінення і вологи у всіх її обличиях (туман, дощі, град, лід).

Як правило, товщина покриття становить 0,25-1,0 мм, тому переважні системи, що наноситься напиленням. При виборі враховуються також наступні рекомендації практиків: готове покриття повинне мати розривне подовження не менше 100 % і коефіцієнт лінійного температурного розширення близько 6 мм/(м°С).

Дешеві одноупаковочные багатобарвні системи, на основі акрилових латексів, мають хорошу адгезію до напиленим пенополиуретанам. Такі еластичні покриття при низьких температурах, наносяться при температурах вище 10 °З напиленням, валиком, пензлем. Їх серйозний недолік: високе водопоглинання і надмірна для деяких застосувань паропроникність Однак, з урахуванням високої УФ – та зносостійкості акрилових покриттів, можна піти на варіант «прикриття» зазначеної слабкості допомогою поєднання їх з тим чи іншим паронепроникним матеріалом типу бутилкаучуку або асфальту.

Втім, покриття на основі бутилкаучуку гарні самі по собі: вони паро і водонепроникні, розраховані на багаторічну експлуатацію в температурному діапазоні від -40 до 95 °С і мають хорошу адгезію до пенополиуретанам. За кордоном поставляють на вибір двухупаковочные системи, що утворюють покриття чорного, сірого або жовтувато-коричневого (як у дубової кори) кольору. Рекомендована товщина 0,25-0,5 мм. Вони можуть поєднуватися з силіконовими, уретановими і гипалоновыми (Hypalon – торг.марка хлорсульфонированного поліетилену). Зовнішніми покриттями. Отверждаются через 1-6 годин (в залежності від погодних умов).

найвищу захищеність від впливу УФ-променів забезпечують силіконові покриття, що полімеризуються при нормальних умовах через 1-2 години. Проте вони доволі дорогі. Ці покриття відносяться до категорії «паропроникливий» і погодостойких.

Осібно стоять ізольовані напыляемыми пінополіуретаном об’єкти, до яких пред’являються підвищені протипожежні вимоги. У цих випадках додатковий бал отримують покривні «сорочки», виконують також і вогнезахисну функцію.

  Гідроізоляція дерев'яної підлоги

Частково цей плюс притаманний вищезазначеним силіконовим покриттям. Іноді будівельники вдаються за традицією до випробуваних засобів: сухій штукатурці та цементних складів. Зокрема, високу вогнестійкість напыленной ізоляції з пінополіуретану забезпечує цементне покриття, що містить добавки оксихлорид магнію і мінерального волокна.

Серед рекомендованих в якості високоякісних фігурують і напилюваної поліуретанові покриття. Дійсно, поліуретанові покриття відрізняють зразкова зносостійкість, здатність працювати у всіх кліматичних зонах, гладка блискуча поверхня, завдяки чому вони, незважаючи на відносно високу вартість, успішно застосовуються для антикорозійного і гідроізоляційного захисту мостів, стін будівель і покрівлі, ванних кімнат і палуб судів, кузовів автотранспорту, футеровки трубопроводів і т. п.

Так, що напилюються без розчинника поліуретанове покриття марки Vibraspay 80 (фірми “Uniroyal Corp.,” США) мало міцність при розтягуванні н/м 176 кг/см2 (17,5 МПа), подовження при розтягуванні н/м 400 %, твердість по Шору А ок. 80, зносостійкість (за Таберу) н/б 500 мг, граничну робочу температуру не нижче 90 °С (короткочасно до 115 °С). Близькі властивості має корковий шар, що утворюється при напиленні щільністю 200-400 кг/см3.