Липень 10 2018 0Comment

Жителі Кам’янського зможуть утеплити своє житло за гроші держави

Жителі міста Кам’янське Дніпропетровської області отримали грант на проведення энергомодернизации своїх осель. Суть урядової програми «IQ energy» полягає у компенсації частини коштів на придбання енергоефективних матеріалів і робіт по їх монтажу.

Для Кам’янчан сума гранту становитиме 35% від вартості обладнання і сировини. Під дію програми потрапляють такі енергоефективні заходи, як теплоізоляція житла, гідроізоляція труб, оновлення системи опалення, установка сонячних колекторів, лічильників і рекуператорів тепла. Сума гранту розраховується з урахуванням вартості придбаних матеріалів та обладнання. Також компенсуються витрати на доставку і установку систем.

Програма «IQ energy» була ініційована Європейським банком реконструкції та розвитку. Фінансова підтримка надається за рахунок механізму заохочень, загальна сума гранту складає 15 мільйонів євро. Така політика підвищення енергоефективності характерна для багатьох країн Євросоюзу. Наприклад, уряд Франції розробив спеціальну систему покарань і заохочень для вирішення проблеми неефективного використання енергоресурсів.

  Жителям Миколаєва відшкодують 1,3 мільйона гривень за програмою «теплі кредити»